Click to listen highlighted text!

Międzynarodowy Konkurs Literacki „Mały Książę”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły: Karolina Perchel (kl. 8 b) i Zuzanna Ziarek (kl. 7 e) wzięły udział w międzynarodowym konkursie literackim „Mały Książę” w związku z przypadającym na 24 i 25 stycznia 2021 Festiwalem#LearningPlanet oraz Międzynarodowym Dniem Edukacji. UNESCO przy współpracy z Globalnym Partnerem dla Edukacji oraz Fundacją Młodzieżową im. A. de Saint-Exupery’ego zorganizowało m.in. konkurs literacki w celu uczczenia 120 rocznicy urodzin autora „Małego Księcia”.
Celem konkursu było napisanie krótkiej rozmowy zrodzonej ze spotkania z Małym Księciem w jednym z oficjalnych języków UNESCO: angielskim, arabski,, chińskim, hiszpańskim, francuskim lub rosyjskim.
Zaleceniem organizatorów konkursu było stworzenie historii na podstawie refleksji inspirowanych wyjątkowym doświadczeniem izolacji młodzieży w czasie pandemii, opowiadając o swoich troskach, marzeniach i nadziejach związanych z naszą planetą, dzieląc się przy okazji odrobiną uniwersalnej mądrości „Małego Księcia”.
Prace naszych uczennic napisane w języku francuskim znalazły się wśród 2428 prac przesłanych do międzynarodowej komisji z 60 krajów. Opiekunkami przedsięwzięcia była nauczycielka języka francuskiego p. Karina Dominik i nauczycielka języka polskiego p. Katarzyna Tomala. 

Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!