Click to listen highlighted text!
Uśmiechnięta dziewczynka ze szczoteczką do zębów.

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B®. Program dedykowany jest dzieciom w wieku 6 – 7 lat

Logo firmy Oral-B

CEL:

wykształcić wśród dzieci towarzyszące im już przez całe życie nawyki dbania o higienę jamy ustnej.

KOORDYNATOR:

  • p. Renata Bartnik

ADRESACI:

  • Uczniowie kl. I – III

REALIZACJA:

Podczas oglądania filmu przygotowanego przez Instytut, dzieci uzyskały odpowiedzi na pytania: Dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne? Jak płytka nazębna szkodzi dziąsłom i zębom? Główni bohaterowie filmu przedstawili wskazówki dotyczące szczotkowania zębów, używania nici dentystycznych oraz płynów do płukania. Dzieci otrzymały specjalnie przygotowane przez Instytut Blend-a-med Oral-B® arkusze ćwiczeń, które pozwoliły im utrwalić zdobyte wiadomości i urozmaiciły zajęcia. Były pytania, zabawa, ale i doświadczenie, jak powstaje próchnica na przykładzie jabłka.

Rodzice otrzymali specjalnie przygotowany przewodnik, który pomoże w nauczeniu dzieci tego, jak powinno się dbać o swoje zęby i dziąsła.

Mamy nadzieję, że „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” uzupełnił wiedzę dzieci na temat higieny, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamał bariery regularnych wizyt stomatologicznych.

Plakat z akcji "Pomóż mi dbać o zęby"
Grafika z Dnia Zdrowej Jamy Ustnej
Uśmiechnięty ząb
Ząb z pastą i szczoteczką
Uśmiechnięty ząb z czerwoną szczoteczką do zębów.
Uśmiechnięty ząb trzyma w lewej ręce szczoteczkę do zębów i szoruje siebie.
Ząb ze szczoteczką
Skip to content Click to listen highlighted text!