Click to listen highlighted text!

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ

Uśmiechnięta dziewczynka z szczoteczką do zębów

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B®. Program dedykowany jest dzieciom w wieku 6 – 7 lat

Oral B, logo

CEL:

wykształcić wśród dzieci towarzyszące im już przez całe życie nawyki dbania o higienę jamy ustnej.

KOORDYNATOR:

  • p. Renata Bartnik

ADRESACI:

  • Uczniowie kl. I – III

REALIZACJA:

Podczas oglądania filmu przygotowanego przez Instytut, dzieci uzyskały odpowiedzi na pytania: Dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne? Jak płytka nazębna szkodzi dziąsłom i zębom? Główni bohaterowie filmu przedstawili wskazówki dotyczące szczotkowania zębów, używania nici dentystycznych oraz płynów do płukania. Dzieci otrzymały specjalnie przygotowane przez Instytut Blend-a-med Oral-B® arkusze ćwiczeń, które pozwoliły im utrwalić zdobyte wiadomości i urozmaiciły zajęcia. Były pytania, zabawa, ale i doświadczenie, jak powstaje próchnica na przykładzie jabłka.

Rodzice otrzymali specjalnie przygotowany przewodnik, który pomoże w nauczeniu dzieci tego, jak powinno się dbać o swoje zęby i dziąsła.

Mamy nadzieję, że „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” uzupełnił wiedzę dzieci na temat higieny, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamał bariery regularnych wizyt stomatologicznych.

Pomóż mi dbać o zęby, plakat
Dzień Zdrowej Jamy Ustnej, grafika
Ząb
Ząb z pastą i szczoteczką, grafika
Ząb z szczoteczką, grafika
Ząb z szczoteczką, grafika
Ząb z szczoteczką, grafika
Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!