Click to listen highlighted text!

„Opatów i jego atrakcje”- wycieczka klasy III c

Dlaczego warto odwiedzić Opatów? Powodów jest kilka. Pierwszy- to słynne podziemia opatowskie , które czekają na odkrycie. Po drugie – słodycze, podobno nie ma w Polsce lepszych „krówek” niż te produkowane ręcznie w Opatowie. Miasto słynie też z wielu legend, chociażby tej o „Czarcim kamieniu”, który miał zniszczyć zabytkową Kolegiatę Świętego Marcina.

Te i inne atrakcje miasta stały się udziałem uczniów klasy III c, którzy w dniu 31 maja 2022 r. wybrali się na wycieczkę do pobliskiego Opatowa. Zwieńczeniem dnia były odwiedziny w „Cukierni u Szarego”. W przededniu Dnia Dziecka uczniowie klasy III c zostali obdarowani pączkami przez właściciela cukierni. Mogli też zobaczyć od kulis jak wygląda produkcja słynnych w całym regionie pączków i ciast.

Niezwykła to była podróż, bo chociaż w podziemiach nie spotkaliśmy legendarnej Białej Damy, to potwierdziło się przysłowie, że cudze chwalimy swego nie znamy, sami nie wiemy co posiadamy. Przewodnikiem po atrakcjach Opatowa była wychowawczyni klasy III c – p. Iwona Stańczak wspierana przez panią Elizę Misiurę- Budzeń oraz panie Edytę Boleń i Karolinę Kałużę.

 

Get 30% off your first purchase

X
Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!