Treść artykułu

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

baner-sport

"W zdrowym ciele zdrowy duch!"

Motywujemy uczniów do aktywnego udziału w wychowaniu fizycznym, dbając w ten sposób o równowagę między sprawnością fizyczną i intelektualną. Podejmujemy także działania na rzecz aktywności ruchowej w czasie wolnym dziecka.

Wychowanie fizyczne ma za zadanie przygotować ucznia do uczestnictwa w rekreacji ruchowej. W procesie nauczania tego przedmiotu chodzi o zwiększenie świadomości i wiedzy młodych ludzi na temat psychofizycznych walorów aktywności ruchowej.

Uprawianie sportu podnosi nie tylko sprawność fizyczną, ale sprzyja również kształtowaniu wielu cech charakteru niezbędnych młodemu człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Są to między innymi wytrzymałość, konsekwencja, systematyczność, zaufanie, umiejętność radzenia sobie ze stresem i agresją, umiejętność rywalizacji, współpracy oraz wiele, wiele innych.

ludzik-osiągnięcia sportowe

ZAWODY MIĘDZYNARODOWE

Międzynarodowy Grand Prix o Puchar Burmistrza Sandomierza w fitness gimnastycznym

Kategoria: solo

  • I miejsce – Pola Młynarczyk, kl. II b

Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim – Legionowo Cup

  • I miejsce – Julia Skrzypczyk, kl. VII b, ucz. p. Wioletty Walerowicz

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

Mistrzostwach Polski WFF, Debiuty, Fit Kids, Fitness Aerobic

  • II miejsce – Pola Młynarczyk, kl. II b

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim

  • II miejsce – Dominik Czaja, klasy V c, ucz p. Wioletty Walerowicz
  • III miejsce – Paweł Mikołajczyk, kl. V h ucz p. Wioletty Walerowicz

Ogólnopolskie Zawody Halowe w Lekkiej Atletyce w Toruniu

  • IV miejsce – Bartosz Kowalski kl. VI a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

Puchar Polski Dzieci w Fitness

  • II miejsce – Kamila Rycombel, kl. VII a

ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE

Halowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Lekkiej Atletyce w Kielcach

  • I miejsce – Patrycja Mucha kl. VIII a, w biegu na 60 m p/pł, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Bartosz Kowalski kl. VI a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Bartosz Kowalski kl. VI a, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Alicja Mołodowiec kl. V d, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Dominik Wnuk kl. VI e, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Dominik Wnuk kl. VI e, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Mateusz Kowalski kl. VI a, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby

ZAWODY MIEJSKIE

Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych w Koszykówce dziewcząt na rok szkolny 2019/2020
Rocznik 2005-2006

  • I miejsce – Alicja Sołtykiewicz kl. VII a, Oliwia Osojca kl. VII a, Kamila Rycombel kl. VII a, Julia Grudzień kl. VII a, Maja Zawolik kl. VII d, Karolina Adamczyk kl. VII a, Oliwia Dyka kl. VIII b, Karolina Łobas kl. VIII b, Amelia Podsiadło kl. VIII b, Ola Sitarska kl. VIII b, Martyna Tomala kl. VIII b, ucz. p. Pawła Łagody i Michała Kępczyńskiego

Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt rocznik 2005 – 2006

  • III miejsce – Maja Zawolik kl. VII b, Martyna Jurek kl. VIII a, Nikola Sadłos kl. VIII c, Sylwia Madetko kl. VIII a, Paulina Nowicka kl. VIII c, Oliwia Dyka kl. VIII b, Julia Grudzień kl. VII a, ucz. p. Andrzeja Waniela i p. Michała Kępczyńskiego

Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych na rok szkolny 2019/2020

DZIEWCZĘTA – ROCZNIK 2009 I MŁODSI – 600 M

  • I miejsce – Alicja Mołodowiec, kl. V d, ucz. p. Pawła Łagody

Klasyfikacja drużynowa:

  • II miejsce – Radowiecka Maja kl. V h, Zofia Walczak kl. V h, Alicja Misztal kl. V h, Alicja Mołodowiec, kl. V d, Blanka Walczyk kl. V g, Aleksandra Herbuś kl. V g, ucz. p. Pawła Łagody i p. Wioletty Walerowicz

CHŁOPCY – ROCZNIK 2009 I MŁODSI – 600 M

  • I miejsce – Piotr Czajkowski kl. V d, ucz. p. Wojciecha Serwina
  • II miejsce – Aleksander Barański kl. V d, ucz. p. Wojciecha Serwina
  • III miejsce – Mikołaj Bednarski kl. V d, ucz. p. Wojciecha Serwina

Klasyfikacja drużynowa:

  • I miejsce – Gabriel Lach kl. V e, Jakub Batugowski kl. V g, Aleksander Bednarski kl. V d, Mikołaj Bednarski kl. V d, Piotr Czajkowski kl. V d, Marcin Wesołowski kl. V d, ucz. p. Pawła Łagody, Wojciecha Serwina

Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych

CHŁOPCY – ROCZNIK 2007 I MŁODSI

  • III miejsce – Konrad Nowocień kl. VI b, Bartosz Kowalski kl. VI a, Kacper Kaczor kl. VI a, Mateusz Kowalski kl. VI a, Aleksander Wejman kl. VI a, Igor Zięba kl. VI a, Marcel Antonkiewicz, Dominik Wnuk kl. VI e, Jakub Czajkowski, Patryk Misiura, Krystian Grad kl. V d, Mateusz Jesionek kl. V e, ucz. p. Janusza Ozdoby i p. Wioletty Walerowicz

Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych w Minipiłce Nożnej Chłopców rocznik 2007 i młodsze na rok szkolny 2019/2020

  • III miejsce – Igor Zięba kl. VI a, Kacper Kaczor kl. VI a, Aleksander Wejman kl. VI a, Patryk Misiura kl. VI c, Konrad Nowocień kl. VI d, Mateusz Kowalski kl. VI a, Bartosz Kowalski kl. VI a, Jakub Czajkowski kl. VI a, Marcel Antonkiewicz kl. VI a, ucz. p. Janusza Ozdoby

Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych w I Turnieju „Street Handballu” Chłopców na rok szkolny 2019/2020

  • I miejsce – Aleksander Wejman kl. VI a, Bartosz Kowalski kl. VI a, Mateusz Kowalski kl. VI a, Dominik Sokół kl. VI a, Kacper Kaczor kl. VI a, Igor Zięba kl. VI a, Jakub Czajkowski kl. VI a, Marcel Antonkiewicz kl. VI a, ucz. p. Janusza Ozdoby

Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

  • I miejsce – Krystian Stefański kl. V a, Antoni Jedlikowski kl. V a, Borys Żardecki kl. V a, Bartosz Tomala kl. V a, Adam Czuba Adam kl. V a, Karol Ożóg kl. V a, Piotr Czajkowski kl. V d, Mikołaj Bednarski kl. V d, Aleksander Barański kl. V d, Marcin Wesołowski kl. V d, ucz. p . Janusza Ozdoby i Wojciecha Serwina