Click to listen highlighted text!
Plakat "Dzień Pluszowego misia"

PLUSZOWY MIŚ DLA ONKOPACJENTA

Nasza szkoła już po raz kolejny zbierała misie i zabawki dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych w Kielcach. Przekazaliśmy je Fundacja Mam Marzenie. 🐻🐻🐻

Plakat na dzień pluszowego misia

Pod taką nazwą przebiegała akcja charytatywna, która została zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski w PSP 5. Jej celem było obdarowanie pluszowymi maskotkami – głównie misiami – Onkopacjentów lubelskiej kliniki. Są oni podopiecznymi fundacji „Gdy Liczy się Czas”.  Należy podkreślić, że 25 listopada przypada Święto Pluszowego Misia.

Po nawiązaniu współpracy z Fundacją przystąpiliśmy do działania. Uczniowie wszystkich klas zostali zapoznani z celem naszej akcji i zasadami jej przeprowadzenia. Przede wszystkim maskotki musiały być nowe, szybko wysłane i poddane, już w szpitalu w Lublinie, obowiązkowej kwarantannie. Czasu mieliśmy niewiele, właściwie tylko tydzień. Chodziło nam o to, żeby każda klasa podarowała misia. Do akcji włączyli się nie tylko uczniowie, ale także rodzice, zwłaszcza w klasach młodszych.

Dzieci z dużą radością przynosiły pluszaki dla swoich nieznanych kolegów. Po raz kolejny przekonaliśmy się o otwartych sercach, ofiarności i chęci niesienia pomocy przez naszych uczniów. W ciągu tygodnia zebraliśmy 8 worków pluszaków, które 19.11.2021 r. zostały wysłane do Lublina. Już wkrótce zostaną obdarowani nimi mali Onkopacjenci.

Mamy nadzieję, że maskotki przyniosą radość obdarowanym, uśmiech na dziecięcych buziach, a może i ulgę w trudach walki z ciężką chorobą.

Pani dyrektor szkoły i dziewięć uczennic klasy VII h wraz z ogromną ilością pluszowych misi, które uczniowie zakupili dla Onkopacjentów na holu głównym szkoły.
Skip to content Click to listen highlighted text!