Click to listen highlighted text!

Projekt “TIK w instytucji kultury#1” już zakończony i podsumowany

Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji realizuje projekt “TIK w instytucji kultury#1”, którego celem jest rozwój kompetencji cyfrowych wśród pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury oraz uczniów w wieku 10-18 lat z terenu woj. świętokrzyskiego (podregion kielecki). Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Miejskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim brały udział w tym projekcie. W ramach projektu obie instytucje otrzymały kompleksowe rozwiązania z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych, takie jak doposażenie w nowoczesny sprzęt IT i pomoce dydaktyczne pozwalające rozszerzyć ofertę zajęć edukacyjnych prowadzących przez instytucje. Do instytucji trafiły m.in. zestawy klocków do programowania lego mindstroms. 

Realizacja projektu odbywała się we współpracy z Zespołem Szkół i Placówek Publicznych nr 3 – Publiczną Szkołą Podstawową nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim: uczniowie klasy 4b – Wiktoria Lis, Dominik Fitowski, Sebastian Dryjas, Franciszek Śliwiński oraz uczeń klasy 5b Wojciech Budzeń. Nabyte w ramach projektu kompetencje będą procentować w przyszłości zarówno w procesie edukacyjnym jak i w życiu codziennym.

Get 30% off your first purchase

X
Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!