Click to listen highlighted text!

“Przerwa na czytanie…”

26 października 2021 roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. 

Jednym z celów akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a także zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Uczniowie naszej szkoły, nauczyciele chętnie wzięli w niej udział. 

Z wielką aprobatą zaproszenie w tym dniu przyjęła również pani Barbara Pawelec – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jako zaproszony gość czytała swoją ulubioną książkę z czasów dzieciństwa uczniom klas: II c i III a. 

Dzieci wykazały się też swoją pomysłowością i kreatywnością – wiele z nich przebrało się za ulubione postacie z czytanych przez siebie książek.

Pięknie prezentowały się gazetki tematyczne i udekorowane kąciki czytelnicze wykonane przez uczniów pod opieką nauczycieli wychowawców. Ogółem w akcji wzięło udział 725 osób, w tym 684 uczniów i 41 nauczycieli. 

Wierzymy, że zeszłoroczny rekord akcji zostanie pobity w tym roku.

Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!