Article content

ROK SZKOLNY 2017 / 2018

Największe sukcesy naszych uczniów

PLEBISCYT “UCZEŃ ROKU”
Wiktoria Masternak – jest uczennicą klasy 7 c. Lubi się uczyć, poszerzać swoje wiadomości, szczególnie z j. polskiego i matematyki. Należy do grona wzorowych uczennic.
Od czwartej klasy otrzymuje stypendium naukowe. W ostatnim półroczu uzyskała średnią ocen 5,79. Interesuje się poezją i chętnie podejmuje samodzielne próby literackie. Gra w piłkę siatkową i ręczną. Od trzech lat uczy się dodatkowo języka hiszpańskiego. Rówieśnicy zawsze mogą liczyć na jej pomoc, wsparcie. Jest kreatywna, wyznacza sobie ambitne cele, podejmuje różnorodne wyzwania, a jednocześnie cechuje ją takt, skromność i wrażliwość.
Kieruje się słowami S. Hawkinga: “Patrz w gwiazdy, a nie pod nogi. Bądź ciekawski”.
I jakkolwiek trudne wydaje się życie, zawsze jest coś, w czym możesz osiągnąć sukces. Wystarczy tylko, że się nie poddasz.

Brała udział w wielu różnorodnych konkursach. Jej największe osiągnięcia to:

– wyróżnienie w XXI Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – Kangur” (2013),
– wyróżnienie w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży (2017),
– wyróżnienie w XXXIV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży (2018),
– zdobycie tytułu laureata w XX Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2016”,
– dwukrotnie I m. w XI Wojewódzkim Konkursie „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa” (2016, 2017),
– III m. w dekanalnym etapie XX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie” (2017),
– udział w powiatowym etapie XIV Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego (2016, 2017),
– udział w powiatowym etapie I Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego (2017),
– II m. (drużynowe) w piłce ręcznej w Mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego,
– zakwalifikowanie się do Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz” (2017),
– I m. w szkolnych konkursach poetyckich, m. in. „Prawa dziecka”, „Kurs na zdrowie”, „Wokół Świąt Bożego Narodzenia”, I m. konkursie o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, Wicemistrz Ligi Zadaniowej (kl. V, VI, VII).
Wiktorię najlepiej charakteryzują słowa napisanego przez nią wiersza: “Rozkładam skrzydła, lecę! /Przede mną tyle możliwości/Przekraczam granice i czas/Jestem tam, gdzie chcę/Docieram do nowych portów/i znowu wyruszam w kolejny rejs!”
W pełni zasługuje na tytuł Ucznia Roku 2018 !

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ODZNAKĄ “SREBRNA TARCZA”

Kl. IV a – Martyna Cieśla Kl. V a – Kamila Rycombel Kl. VI a – Zuzanna Jedlikowska Kl. VII a – Paweł Wróbel
Kl. IV b – Zuzanna Ziarek Kl. V b – Zuzanna Makarska Kl. VI b – Magdalena Oksińska Kl. VII b – Kinga Choda
Kl. IV c – Filip Markiewicz Kl. V c – Filip Sejdziński Kl. VI c – Maria Krzciuk Kl. VII c – Wiktoria Masternak
Kl. IV d – Konrad Nowocień Kl. V d – Maja Zawolik Kl. VI d – Julia Opałka Kl. VII d – Natalia Łapińska
Kl. IV e – Pola Orzechowska Kl. VII e – Bartłomiej Żądło
Kl. IV f – Wiktoria Dzikowska

Największe sukcesy

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

VI Międzynarodowy Konkurs “Wesołego Alleluja”
Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXXXIV Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej
Soliści 10-13 lat:
II miejsce – srebrna jodła – Martyna Cieśla, kl. IV a
Jodła Harcerska– soliści:
Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. IV a

XXXIV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej
Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
Wyróżnienie – Natalia Majewska , kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
Wyróżnienie – Wiktoria Masternak , kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
Wyróżnienie – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

Międzynarodowy Konkurs ”Inne spojrzenie”
Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny “Bóbr”
Wyróżnienie – Paweł Wróbel, kl. VII a – ucz. p. Dariusza Mruka

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

I Ogólnopolski Konkurs Literacko – Plastyczny ”Pamięć jest wielką siłą”
Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

V Ogólnopolski Konkurs ”Praca górnika i energetyka – oczami dziecka”
II miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

X Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Przecież każdy pisze wiersze”
Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
Wyróżnienie – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XI Ogólnopolski Konkurs „Malowane poezją”
Nagroda główna – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XII Ogólnopolski Konkurs Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży “Słowo i Piosenka”
Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. IV a

XII Ogólnopolski Konkurs Literacki “Okno”
III miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej – Lipsko 2018
Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. III a

XIII Ogólnopolski Konkurs Turystyczny na „Najlepszy produkt turystyczny w regionie” I miejsce – Filip Rachwał, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego
Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XIV Ogólnopolski Konkurs ”Pocztówka z wakacji”
III miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego
Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXI Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej ”Lipa”
Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
Laureatka – Julia Serwin, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
Laureatka – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”
Laureat – Filip Rachwał, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
Finalistka – Kamila Rycombel, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

XLIV Konkurs Rysunkowy Dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Województwa Świętokrzyskiego pn. “Bezpieczny wypoczynek nad wodą”
Wyróżnienie – Wiktoria Sierpień, kl. I a, ucz. p. Joanny Zagozdon

Oddziałowy konkurs „Moja Ojczyzna w Dolinie Kamiennej” oraz wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu “Poznajemy Ojcowiznę”
miejsce – Adam Czuba, kl. III a, ucz. p. Jolanty Luzak
III miejsce – Julia Sabat, kl. II a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
Wyróżnienie – Kacper Głowacz, kl. III a, ucz. p. Jolanty Luzak

Ogólnopolski Konkurs Literacko – Plastyczny “Czas Bożego Narodzenia”
I miejsce – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
Wyróżnienie – Maja Rola, kl.VI b, ucz. p. Barbary Gadkowskiej

Ogólnopolski Konkurs Historyczno – Literacki “Dziękuję Ci za Niepodległą. List do …”
KLASY III – V
Wyróżnienie – Jan Krysa, kl. V c, ucz. p. Dagmary Lizner
Wyróżnienie – Adam Walczyk, kl. IV f, ucz. p. Dagmary Lizner

KLASY VI – III gimnazja
Wyróżnienie – Antoni Wójcik, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby i p. Renaty Kudełko

KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

XXI Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej “Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie” – Ewangelia wg św. Marka
I miejsce – Natalia Łapińska, kl. VII d, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej
Finalista – Adam Michalczyk, kl. VI a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

I Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Finalistka – Natalia Łapińska, kl. VII d, ucz. p. Edyta Rutkowska
Finalistka – Wiktoria Szemraj, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek
Finalistka – Weronika Gajek, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek
Finalistka – Julia Opaka, kl. VI d, ucz. p. Mirosławy Zaremby
Finalista – Antoni Wójcik, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
Finalistka – Gabriela Niewadzi, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

II Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej “W pieśni historia zaklęta”
Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. IV a
III Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej “Songowanie 2018”
III miejsce – Martyna Cieśla, kl. IV a, ucz. p. Alicji Musiał

IV Świętokrzyski Konkurs Plastyczno – Literacki
I miejsce – Julia Opałka, kl. VI d, ucz. p. Mirosława Zaremby
Wyróżnienie – Julia Grudzień, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

XII Wojewódzki Konkurs ”Moje zrastanie ku pełni człowieczeństwa”
I miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
I miejsce – Wiktoria Masternak, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby

Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu “Nasi sąsiedzi – Żydzi”
Laureatka – Julia Grudzień, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
Laureatka – Martyna Polak, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby

Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego “Poznajemy Ojcowiznę”
I miejsce – Kamila Rycombel, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
I miejsce – Filip Rachwał, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
II miejsce – Mateusz Ryczkowski, kl. VII, ucz. p. Doroty Dziubek i p. Mirosławy Zaremby
Wyróżnienie – Mikołaj Polak, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
Wyróżnienie – Natalia Zaręba, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
Wyróżnienie – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
Wyróżnienie – Katarzyna Soboń, kl. IV e, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza

Wojewódzki Konkurs “Zapomniane akcje Armii Krajowej”
Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

Największe osiągniecia sportowe

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych
III miejsce – Konrad Nowocień, kl. IV, ucz. p. Janusza Ozdoby

Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego”

II miejsce – Maksymilian Krawiec, kl. V a, w skoku w dal – 4,45 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
II miejsce – Igor Gierczak, kl. VI c, w rzucie 2 kg piłką lekarską – 12,60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
III miejsce – Paweł Wróbel, kl. VII b, w skoku wzwyż – 150 cm, ucz. p. Janusza Ozdoby

ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE
IV Świętokrzyska Miniolimpiada Gier i Zabaw klas I – III
II miejsce – Wiktoria Barańska I a, Nikola Mikołajek I a, Maria Kabała I b, Nicole Detka I c, Magdalena Kubacka I b, Kamil Drzazga I a, Filip Kamiński I a, Dawid Połetek I d, Karol Konat I c, Maciej Starachowski I c, Krystian Lis I a, Stefania Jędrych III f, Maja Kaniewska III f, Alicja Mołodowiec III d, Wiktoria Przepiórka III g, Blanka Walczyk III g, Alicja Misztal III h, Gabriel Lach III e, Piotr Czajkowski III d, Filip Turek III g, Mikołaj Bednarski III d, Mateusz Podpora III f, Jakub Batugowski III g, Katarzyna Soboń IV e, Olga Szafrańska IV f, Maja Nowak IV e, Julia Swat IV b, Julia Nawodzińska IV b, Maja Rafalska IV b, Krystian Stefański III a, Antoni Jedlikowski III a, Dominik Wnuk IV e, Kacper Głowacz III a, Oliwier Mazur IV b, Kamil Kubacki IV b, Bartosz Tomala III a, ucz. p. Janusza Ozdoby, p. Andrzeja Waniela, Arkadiusza Jeruzala oraz Joanny Zagozdon, Renaty Bartnik, Pauliny Jankowskiej, Anny Gawron, Jolanty Luzak, Joanny Zybury, Lucyny Wiśniewskiej, Katarzyny Nowak, Iwony Misiury, Jolanty Gawron

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych
I miejsce – Konrad Nowocień, kl. IV, w biegu na 400 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce w Sandomierzu
I miejsce – Piotr Długosz, kl. V a w rzucie piłeczką palantową wynikiem 39 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
I miejsce – Nicola Sadłos, kl. VI c w rzucie piłeczką palantową wynikiem 43,5 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
II miejsce – Patrycja Mucha, kl. VI a w biegu na 60m – 8,85 s wynikiem, ucz. p. Janusza Ozdoby
II miejsce – Patrycja Mucha, kl. VI a w skoku w dal wynikiem 4,26m, ucz. p. Janusza Ozdoby
II miejsce – Bartosz Kowalski, kl. VI a w biegu na 60m – 8,73 s wynikiem, ucz. p. Janusza Ozdoby
III miejsce – Konrad Nowocień, kl. IV d w biegu na 600 m wynikiem 2:06,83 min, ucz. p. Janusza Ozdoby
III miejsce – Oliwia Dyka, kl. VI b w rzucie piłeczką palantową wynikiem 43 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
III miejsce – Bartosz Kowalski, kl. IV a w skoku w dal wynikiem 4,37 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

Wojewódzkie Halowe Zawody Lekkoatletyczne w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego”
I miejsce – Kaja Krawiec, kl. VII d, w skoku wzwyż -125 cm, ucz. p. Janusza Ozdoby
I miejsce – Paweł Wróbel, kl. VII b, w skoku wzwyż – 150 cm, ucz. p. Janusza Ozdoby
I miejsce – Bartłomiej Pęczkowski, kl. VII b, w pchnięciu kulą 5kg – 7,30m, ucz. p. Janusza Ozdoby
I miejsce – Igor Gierczak, kl.VI c, w rzucie piłką lekarską – 11,90m, ucz. p. Janusza Ozdoby
I miejsce – Zuzanna Jedlikowska, kl. VI a, w rzucie piłką lekarską – 9,50m, ucz. p. Janusza Ozdoby
I miejsce – Maksymilian Krawiec, kl. V a, w skoku w dal – 4,44m. ucz. p. Janusza Ozdoby
II miejsce – Bartosz Grudniewski, kl. VII a, w biegu na 60m – 8,54 s, ucz. p. Janusza Ozdoby
II miejsce – Patrycja Mucha, kl. VI a, w biegu na 60m – 9,14s, ucz. p. Janusza Ozdoby
II miejsce – Maja Arcowska, kl. VII c, w rzucie piłką lekarską – 8,60m. ucz. p. Janusza Ozdoby
III miejsce – Igor Kozakiewicz, kl. VII c, w biegu na 300m – 55,56 s. ucz. p. Janusza Ozdoby

Wydarzenia i uroczystości