Treść artykułu

ROK SZKOLNY 2019 / 2020

Archiwum

PLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"

Julia Opałka to uczennica kl. 8 d, dla której nauka jest przygodą. Lubi odkrywać jej tajemnice, z rzeczy znanej rozwijać nieznaną, działać kreatywnie, ale też do przeżycia każdego wyzwania stara się dobrze przygotować. Interesuje się literaturą, sztuką, historią i podróżami. Sięga „dalej i wyżej”, kierując się słowami Vernona Howarda: „Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie”. Talent i pracowitość pozwoliły Julce odnieść wiele znaczących sukcesów. Średnia jej ocen z ostatnich 4 lat wynosi: 5,9. Dwukrotnie otrzymała „Srebrną Tarczę”.

  • zajęła III m. w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr” (2015),
  • zakwalifikowała się do II etapu XIV Woj. Konkursu Humanistycznego (2017),
  • uzyskała tytuł finalistki VIII Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz” (2018),
  • wzięła udział w II etapie Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego „Yes, I Can” (2018),
  • zdobyła tytuł finalistki III etapu tego konkursu (2019),
  • została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Aby podobać się Bogu i ludziom” (2018),
  • otrzymała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Historycznym „Polska Niepodległa w latach 1918 – 1939” (2020),
  • zakwalifikowała się do II etapu I Woj. Konkursu z Historii,
  • zakwalifikowała się do II etapu VII Woj. Konkursu z Języka Angielskiego (2020).

Wyprawy po „małej ojczyźnie” zaowocowały napisaniem ciekawej pracy literackie, w której Julka oddała niepowtarzalny klimat naszego regionu, co zostało nagrodzone I m. w Świętokrzyskim Konkursie Plastyczno-Literackim (2018). Jednak największym sukcesem Julki było uzyskanie w szóstej klasie tytuły finalistki Woj. Konkursu z Języka Polskiego, a w 2019 r. – laureatki (była jedyną siódmoklasistką wśród nagrodzonych). Uczestniczyła także w szkolnych uroczystościach, prezentując swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne, brała także udział w wielu akcjach charytatywnych, m. in. Uczestnicząc w inscenizacjach i koncertach dla Hospicjum w Ostrowcu, zbiórce żywności w ramach akcji „Tak, pomagam!”, „Kromka chleba dla sąsiada”. Mimo wielu sukcesów Julka pozostaje sobą – jest skromna, taktowna, tolerancyjna. Lubi spędzać czas z rówieśnikami na dyskusjach, a niekiedy po prostu na beztroskiej zabawie. Umie bronić swojego zdania, ale też przyznać rację drugiej stronie. Nie traci ciekawości świata. W pełni zasługuje na zaszczytne miano Ucznia Roku 2020!

OSIĄGNIĘCIA

UCZENNICA WYRÓŻNIONA ODZNAKĄ "ZŁOTA TARCZA"

Kl. VIII b – Magdalena Oksińska

Złota tarcza

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ODZNAKĄ "SREBRNA TARCZA"

Tarcza.s19-20

Kl. IV a – Maja Waliszewska
Kl. IV b – Marcel Langner

Kl. V a –
Kl. V b –
Kl. V c –
Kl. V d –
Kl. V e –
Kl. V f –
Kl. V g –
Kl. V h – Zofia Walczak

Kl. VI a –
Kl. VI b –
Kl. VI c –
Kl. VI d –
Kl. VI e – Maja Piwońska
Kl. VI f – Wiktoria Dzikowska

Kl. VII a –
Kl. VII b – Karolina Perchel
Kl. VII c – Aleksandra Maj
Kl. VII d –

Kl. VIII a – Bartosz Gomuła
Kl. VIII b – Maja Siemińska 
Kl. VIII c –
Kl. VIII d – Julia Opałka

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

II Międzynarodowy Konkurs Literacki “Jak uszczypnie, będzie znak” im. Anny Szewczyk-Konefał

  • Wyróżnienie – Wiktor Jachimczyk, kl. VI f, ucz. p. Iwony Pater

III Międzynarodowy Andrzejkowy Klasycznym Turnieju Szachowym

  • I miejsce – Bartosz Pietruszka, kl. II d

III Międzynarodowy Andrzejkowy Turniej Szachów Losowych

  • VII miejsce – Bartosz Pietruszka, kl. II d

III Międzynarodowy Andrzejkowy Błyskawiczny Turniej Szachowy

  • VIII miejsce – Bartosz Pietruszka, kl. II d

XLVI Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Kategoria – jodła wychowawcza

  • II miejsce – srebrna jodła – Martyna Cieśla, kl. VI a

Kategoria – soliści 10 – 13 lat

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. VI a

Kategoria jodła harcerska – wokaliści

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. VI a

KONKURSY OGÓLNOPOLSKI

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Fundacji RED IS BAD pt. „POLSKA MOJA OJCZYZNA” kl. I – III

  • Wyróżnienie – Ksenia Matracka, kl. II a, ucz. p. Joanna Zybura
  • Wyróżnienie – Wiktoria Starzomska, kl. II a, ucz. p. Joanna Zybura
  • Wyróżnienie – Igor Zając, kl. II a, ucz. p. Joanna Zybura
  • Wyróżnienie – Filip Kamiński, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon
  • Wyróżnienie – Krystian Lis, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon 
  • Wyróżnienie – Maja Dymanowska, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon 
  • Wyróżnienie – Anna Michalczyk, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon 
  • Wyróżnienie – Maria Kabała, kl. III b , ucz. p. Renata Bartnik
  • Wyróżnienie – Szymon Kwiatkowski, kl. III b , ucz. p. Renata Bartnik
  • Wyróżnienie – Olaf Rogowski, kl. III b , ucz. p. Renata Bartnik

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Fundacji RED IS BAD pt. „POLSKA MOJA OJCZYZNA” kl. IV – VIII

  • Wyróżnienie – Julia Walkiewicz, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • Wyróżnienie – Amelia Gawęcka, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej 
  • Wyróżnienie – Wojciech Skowron, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • Wyróżnienie – Paweł Michalski, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • Wyróżnienie – Maja Waliszewska, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • \Wyróżnienie – Zofia Szot, kl. IV b , ucz. p. Wandy Ostatek
  • Wyróżnienie – Marcel Langner, kl. IV b, ucz. p. Wandy Ostatek
  • Wyróżnienie – Emilia Stachowicz, kl. IV b, ucz. p. Wandy Ostatek
  • Wyróżnienie – Natalia Frankiewicz, kl. V c, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Natalia Frankiewicz, kl. V c, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Bartosz Sadowski, kl. V d, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Dominika Krawczyk, kl. V g, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Maria Kamińska, kl. V h, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Maja Majewska, kl. V h, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Filip Rachwał, kl. VI a, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Julia Makowska, kl. VI a, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Mateusz Gromski, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Lena Szot, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Wiktoria Dzikowska, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Maja Mierzyńska, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Zuzanna Ziarek, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Natalia Połetek, kl. VI f, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Julia Norowska, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Mikołaj Polak, kl. VII a, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Emilia Zwolińska, kl. VII b, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Mikołaj Paluch, kl. VII d, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Maja Rola, kl. VIII b, ucz. p. Marzena Szymczyk

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Mój ulubiony polski sportowiec 2019”

  • II miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

V Ogólnopolski Frankofoński Konkurs Fotograficzny „Bleu Blanc Rouge 2019”

  • II miejsce – Kamila Rycombel, kl. VII a, ucz. p. Kariny Kateusz-Dominik i Doroty Barańskiej-Balin 

XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka z wakacji”

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ten magiczny czas”

  • II miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXIII Ogólnopolski Konkurs Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2019”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Laureatka – Natalia Majewska, kl. VII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

XXV Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”

  • III miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXIX Ogólnopolski Konkurs Literacki „Młodzi Twórcy Literatury”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

Diecezjalna Olimpiada Wiedzy Liturgicznej „Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego – Eucharystia”

  • Finalista – Zuzanna Jedlikowska, kl. VIII a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej
  • Finalista – Adam Michalczyk, kl. VIII a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej
  • Finalista – Karol Sierpień, kl. VIII a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

I Wojewódzki Konkurs z Języka Francuskiego

  • Laureatka – Amélia Gawęcką, kl. IV a, ucz. p. Kariny Kateusz-Dominik

III Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

  • Finalistka – Julia Dziewiecka, kl. VII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Finalistka – Milena Kabat, kl. VII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Finalistka – Maja Siemińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

IV Wojewódzki Konkurs z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego

  • Finalista – Julia Dziewiecka – kl. VII a, ucz. p. Magdaleny Jasińskiej

VII Wojewódzki Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego

  • Laureat –  Bartosz Gomuła, kl. VIII a, ucz. p. Małgorzaty Czaja

IV Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej “W pieśni historia zaklęta”

  • I miejsce, Złota Nutka – Martyna Cieśla, kl. VI a

Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej

  • III miejsce – Martyna Cieśla, kl. VI a

Wojewódzki etap XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”

  • I miejsce – Zuzanna Makarska, Emilia Zwolińska, kl. VII b, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza
  • II miejsce – Mikołaj Polak, kl. VII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • II miejsce – Zofia Walczak, kl. V h, ucz. p. Doroty Dziubek, p. Danuty Wiśniewskiej, p. Bogusława Wojtkiewicza
  • III miejsce – Oliwia Zglińska, kl. V h, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza
  • Wyróżnienie – Karolina Perchel, kl. VII b, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

ZAWODY MIĘDZYNARODOWE

Międzynarodowy Grand Prix o Puchar Burmistrza Sandomierza w fitness gimnastycznym

Kategoria: solo

  • I miejsce – Pola Młynarczyk, kl. II b

Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim – Legionowo Cup

  • I miejsce – Julia Skrzypczyk, kl. VII b, ucz. p. Wioletty Walerowicz

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

Mistrzostwach Polski WFF, Debiuty, Fit Kids, Fitness Aerobic

  • II miejsce – Pola Młynarczyk, kl. II b

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim

  • II miejsce – Dominik Czaja, klasy V c, ucz p. Wioletty Walerowicz
  • III miejsce – Paweł Mikołajczyk, kl. V h ucz p. Wioletty Walerowicz

Ogólnopolskie Zawody Halowe w Lekkiej Atletyce w Toruniu

  • IV miejsce – Bartosz Kowalski kl. VI a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

Puchar Polski Dzieci w Fitness

  • II miejsce – Kamila Rycombel, kl. VII a

ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE

Halowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Lekkiej Atletyce w Kielcach

  • I miejsce – Patrycja Mucha kl. VIII a, w biegu na 60 m p/pł, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Bartosz Kowalski kl. VI a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Bartosz Kowalski kl. VI a, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Alicja Mołodowiec kl. V d, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Dominik Wnuk kl. VI e, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Dominik Wnuk kl. VI e, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Mateusz Kowalski kl. VI a, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby

FOTORELACJA

ABSOLWENCI

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI