Click to listen highlighted text!

„Sportowe Wakacje z Razem dla Piątki 2022”

W dniach 7-14 października 2022 r. grupa 45 uczniów naszej szkoły z klas 8, 7 i 6 uczestniczyła w obozie sportowym w Zwierzyniu, zorganizowanym dzięki wsparciu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki przekazanych w ramach zadania Sportowe wakacje z Fundacją LOTTO.
Celem wycieczki było przede wszystkim upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, poprawa sprawności i umiejętności sportowych uczniów. Podczas licznych wędrówek po szlakach uczestnicy poznawali piękno bieszczadzkiej przyrody oraz różnorodność środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii regionu. Odwiedzili oni Skansen w Sanoku, Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych, wzięli udział w warsztatach rzemieślniczych. Opiekunowie zwracali uczniom uwagę na zasady ochrony środowiska naturalnego.
Podczas obozu odbyły się rozgrywki w grach zespołowych, warsztaty z elementami sportów walki, mini olimpiada obozowa gier i zabaw, zajęcia na pływalni, spływ pontonowy po Sanie. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowanie się w różnych sytuacjach podczas aktywności fizycznej.
Ogniska integracyjne, dyskoteki, zabawy świetlicowe były doskonałą okazją do integracja uczniów, kształtowanie postaw koleżeńskich, umiejętności współpracy w grupie.
Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Wioletta Walerowicz, Beata Tracz, Roman Kowalski, Danuta Wiśniewska, Katarzyna Bielecka

Skip to content Click to listen highlighted text!