Click to listen highlighted text!

„Spotkanie z kulturą, tradycją i …humorem”

Na co dzień prężnie działają w swojej lokalnej społeczności. Są animatorkami i siłą napędową wielu wydarzeń kulturalnych. Kultywują tradycje , podtrzymują i doskonalą spuściznę swoich przodków. Aktywne, ciągle młode, wielu talentów . Mowa o paniach z Koła Gospodyń Wiejskich z Jędrzejowa, gmina Bodzechów.
Mimo wzmożonych, przedświątecznych obowiązków znalazły czas, aby 13 kwietnia 2022 roku przyjechać do naszej szkoły i spotkać się z uczniami klasy III c. A było to spotkanie niezwykłe. Spotkanie młodości i doświadczenia, współczesności i tradycji, folkloru ,dobrej energii, wesołości i przyjaźni. Czas edukacji regionalnej, kulturowej i historycznej.
Szczególne zainteresowanie dzieci wzbudziły piękne, reprezentacyjne stroje pań KGW, opowieści o zapomnianych zwyczajach wielkanocnych oraz warsztaty rękodzielnicze. Uczniowie klasy III c poznali różnorodne techniki tworzenia kwiatów i ozdób z krepiny, podziwiali regionalne wyroby tj. pisanki , koszyczki ze święconką , haftowane serwety. Spotkanie było również okazją do przekazania świątecznych życzeń.
Żaden naród nie istnieje bez kultury, nie pozwólmy jej zaginąć.

Get 30% off your first purchase

X
Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!