Click to listen highlighted text!
Loga zwiążane z akcją "Sprzątanie świata"

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniach 23 – 25 września nasza szkoła brała udział w międzynarodowej akcji Sprzątania Świata. Koordynatorem działań jest już od wielu lat Pani Iwona Kara. Temat tegorocznej edycji to “Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

Tym razem sprzątały klasy siódme pod opieką wychowawców: VII a z Panią Mirosławą Zarembą, VII b z Panem Bogusławem Wojtkiewiczem, VII c z Panią Anną Rożek oraz VII d z Panią Beatą Dąbrowską. Uczniowie posprzątali tereny zielone wokół szkoły i na osiedlu Ogrody. W ten sposób młodzież chciała zachęcić innych do utrzymywania porządku wokół najbliższego otoczenia, jak i całej Ziemi oraz do podjęcia działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów. Będziemy wtedy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, co doprowadzi do tego, że nie będziemy zaśmiecać ani nadmiernie niszczyć środowiska.
W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Odbiór zebranych odpadów w naszym mieście przeprowadziła firma REMONDIS.

Dziękuję za zaangażowanie i pomoc w sprzątaniu naszej pięknej planety!

Mottem niech będzie fragment wiersza pt.: „Śmieciu, precz” Stanisława Karaszewskiego

Tu papierek od cukierka.
Tam po soku jest butelka.
Ówdzie puszka po napoju
I pudełko. Może twoje?
Śmieciu, precz, brudzie, precz!
Ład, porządek dobra rzecz.
„Śmieciu, precz”

"Sprzątanie świata"-grafika
Skip to content Click to listen highlighted text!