Click to listen highlighted text!

Stowarzyszenie „Razem dla Piątki” sportowo re-integruje społeczność szkolną i lokalną

16 września na boiskach sportowych przy Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 odbył się piknik rodzinny pod nazwą „Sportowa Re-integracja”. Organizatorami byli Pani dyrektor Marta Dobrowolska-Wesołowska i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej numer 5 „Razem dla Piątki”. Uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły i dzieci z przedszkoli numer 7, 15, 19 i Niepublicznego Przedszkola „Pajacyk” wraz z rodzicami.

Piknik był sponsorowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Postawione cele zostały zrealizowane przez przeprowadzenie Sportowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży oraz Sportowej Olimpiady Rodzin. Zorganizowali ją nauczyciele wychowania fizycznego oraz edukacji wczesnoszkolnej pod kierownictwem pani Wioletty Walerowicz. Wspomagali ich nauczyciele i pracownicy PSP nr 5. Nad prawidłowym przebiegiem czuwali Pani wicedyrektor Anna Barańska oraz Pan wicedyrektor Roman Kowalski, który wcielił się również w konferansjera sportowego.

Podczas imprezy sportowej stworzyliśmy warunki wspólnego spędzania czasu lokalnej społeczności. Promowaliśmy aktywność fizyczną po okresie izolacji pandemicznej. Rywalizowaliśmy w duchu zasad fair-play. Zwiększyliśmy świadomość w zakresie przeciwdziałania wadom postawy i chorobom cywilizacyjnym. Zadbaliśmy o równy dostęp do aktywności fizycznej.

Mieszkańcy osiedla licznie odwiedzili piknik. Chętnie skorzystali z przygotowanych atrakcji. Rodziny rywalizowały w konkurencjach sportowych. Kibicowały i wspólnie się bawiły.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe gadżety, medale i dyplomy za udział. To nie wynik rywalizacji był najważniejszy a wspólna aktywność i dobra zabawa.

Pracownicy przedszkoli przygotowali poczęstunek, gry i zabawy stolikowe. Uczestnicy mogli również skorzystać z zabaw na dmuchańcach, malowania twarzy i włosów zapleść warkoczyki. Na lubiących łamigłówki przygotowano kącik szachowy, kolorowanki i gry planszowe. Dużą atrakcją cieszyło się stanowisko Laboratorium Przyszłości, gdzie dzieci mogły rysować długopisami 3D.

Podczas pikniku pomocą służyli uczniowie kl. VII-VIII działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu przy PSP nr 5.

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej nr 5 „Razem dla Piątki” serdecznie dziękuje wszystkim partnerom i osobom zaangażowanym w realizację „Sportowej re-integracji”. Szczególne podziękowania należą się zaangażowanym Rodzinom.

Skip to content Click to listen highlighted text!