Click to listen highlighted text!

Gratulujemy stypendystom naszej szkoły!

14. września w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyła się gala, podczas której prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński nagrodził szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych. Otrzymali oni stypendia w wysokości po 10 000 złotych.

Wśród nagrodzonych znalazło się troje uczniów naszej szkoły:

  • Julia Dziewiecka – obecnie uczennica I klasy Liceum Ogólnokształcącego nr II imienia Joachima Chreptowicza
    Jest finalistką I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej i II Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki. Laureatką V Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki oraz III stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik. Brała również aktywny udział w życiu szkoły. Należała do szkolnej drużyny sportowej, pełniła funkcję przewodniczącej klasy. Aktywnie także wspomagała akcje charytatywne.
  • Filip Rachwałuczeń klasy VIII a
    Jest laureatem II Wojewódzkiego Konkursu z Historii i finalistą IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Zajął III miejsce w konkursie historycznym „Konstytucja 3 maja 230 lat” oraz I miejsce w międzyszkolnym konkursie z języka francuskiego. Od najmłodszych lat interesuje się przedmiotami humanistycznymi. Chętnie uczy się języka francuskiego. Z pasją czyta książki poświęcone kulturze antycznej, a przede wszystkim mitologie. 
  • Blanka Walczyk – uczennica klasy VII g
    Zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata w fitness dzieci w Serbii w 2021 roku, a w 2019 – V miejsce. Wywalczyła także złoty medal na Mistrzostwach Polski w tej konkurencji. Godne uwagi jest również to, że Blanka osiąga wysokie wyniki w nauce, odznacza się empatią oraz chętnie pomaga innym.

Naszym uczniom podczas uroczystości towarzyszył pan wicedyrektor Roman Kowalski.

Get 30% off your first purchase

X
Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!