Treść artykułu

SUKCESY UCZNIÓW KL. I-III

baner-sukcesy1-3

"Niech każde dziecko wyniesie ze szkoły tyle, na ile je stać".

 /Jadwiga Hanisz/

W zmodernizowanym procesie kształcenia zintegrowanego, zmierzającego do zapewnienia wszystkim uczniom klas I-III optymalnych warunków dla wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, mocno akcentowana jest rola różnorodnej aktywności uczniów.

Realizując cele i treści obowiązujących programów, koncentrujemy się przede wszystkim na potrzebach i możliwościach uczniów, preferujemy cele twórcze, zwłaszcza problemy otwarte, stwarzamy sytuacje do przejawiania twórczych zachowań uczniów w procesie uczenia się i zapewniamy warunki sprzyjające wyzwalaniu ich aktywności.

Za niezwykle istotne uważamy: stworzenie klimatu zaufania poprzez otwarty styl stosunków między nauczycielami i dziećmi, zapewnienie poczucia swobody i bezpieczeństwa, przeżywanie uczucia radości i zadowolenia prowadzącego do samoakceptacji.

Doskonaląc własny warsztat pracy, korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań metodycznych pobudzających aktywność uczniów, jak również poszukujemy nowych form.

Sprawdzoną i bardzo ciekawą formą dla uczniów naszej szkoły są różnorodne konkursy, które prowadzone są etapami przez cały rok szkolny.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie kształcenia zintegrowanego mogli skorzystać z bogatej oferty konkursów szkolnych i pozaszkolnych.

ludzik-sukces kl 1-3

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

III Międzynarodowy Andrzejkowy Klasycznym Turnieju Szachowym

  • I miejsce – Bartosz Pietruszka, kl. II d

III Międzynarodowy Andrzejkowy Turniej Szachów Losowych

  • VII miejsce – Bartosz Pietruszka, kl. II d

III Międzynarodowy Andrzejkowy Błyskawiczny Turniej Szachowy

  • VIII miejsce – Bartosz Pietruszka, kl. II d

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Fundacji RED IS BAD pt. „POLSKA MOJA OJCZYZNA” kl. I – III

  • Wyróżnienie – Ksenia Matracka, kl. II a, ucz. p. Joanna Zybura
  • Wyróżnienie – Wiktoria Starzomska, kl. II a, ucz. p. Joanna Zybura
  • Wyróżnienie – Igor Zając, kl. II a, ucz. p. Joanna Zybura
  • Wyróżnienie – Filip Kamiński, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon
  • Wyróżnienie – Krystian Lis, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon 
  • Wyróżnienie – Maja Dymanowska, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon 
  • Wyróżnienie – Anna Michalczyk, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon 
  • Wyróżnienie – Maria Kabała, kl. III b , ucz. p. Renata Bartnik
  • Wyróżnienie – Szymon Kwiatkowski, kl. III b , ucz. p. Renata Bartnik
  • Wyróżnienie – Olaf Rogowski, kl. III b , ucz. p. Renata Bartnik

KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

I Karnawałowy Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego – XI Grand Prix Gór Świętokrzyskich
Kategoria: grupa do lat 10

  • I miejsce – Anna Michalczyk, kl. III a

Świętokrzyskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Turnieju Szachowym

  • I miejsce – Antoni Gołąb, kl. II b

KONKURSY REJONOWE, POWIATOWE I DEKANALNE

XV Powiatowy Konkurs Wokalny „Hej kolęda, kolęda…”

  • Wyróżnienie – Maja Pietrzyk, kl. III b, ucz. p. Renaty Bartnik

Turniej Szachowy: „Szachy dla wszystkich – poznajemy Krzemionki”
Kategoria: dzieci do lat 8

  • III miejsce – Bartosz Pietruszka, kl. II d

Turniej Szachowy: „Diecezjalne Dni Kultury Chrześcijańskiej”
Kategoria: dzieci do lat 8

  • II miejsce – Bartosz Pietruszki, kl. II d

Turniej Szachowy: „Mikołajki z Hetmanem”
Kategoria: dzieci do lat 8

  • III miejsce – Bartosz Pietruszki, kl. II d

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE, MIEJSKIE

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Moją ulubioną postacią z bajki jest…”

  • II miejsce – Aleksandra Kierysz, kl. II b, ucz. p. Ilony Kucharskiej
  • Wyróżnienie – Miłosz Ziółek, kl. I a, ucz. p. Wandy Ostatek
  • Wyróżnienie – Franciszek Zięba, kl. III b, ucz. p. Renaty Bartnik

KONKURSY SZKOLNE

Ekspert tabliczki mnożenia

Klasa III a

  • Mistrz – Adam Chyzicki, ucz. p. Joanny Zagozdon
  • Wicemistrz – Jakub Sejdzinski, ucz. p. Joanny Zagozdon

Klasa III b

  • Mistrz – Magdalena Wasek, ucz. p. Renaty Bartnik
  • Wicemistrz – Hanna Spurek, ucz. p. Renaty Bartnik

Klasa III c

  • Mistrz – Amelia Krzeczkowska, ucz. p. Pauliny Jankowskiej
  • Wicemistrz – Maciej Starachowski, ucz. p. Pauliny Jankowskiej

Klasa III d

  • Mistrz – Dawid Baran, ucz. p. Anny Wesołowskiej
  • Wicemistrz – Wiktor Czarnecki, ucz. p. Anny Wesołowskiej

Szkolny konkurs historyczno-regionalny kl. III

  • I miejsce – Anna Michalczyk, kl. III a, ucz. p. Joanny Zagozdon
  • I miejsce – Stanisław Burda, kl. III a, ucz. p. Joanny Zagozdon
  • I miejsce – Nadia Sala, kl. III c, ucz. p. Pauliny Jankowskiej
  • II miejsce – Blanka Tofil, kl. III c, ucz. p. Pauliny Jankowskiej
  • II miejsce – Hubert Oroń, kl. III d, ucz. p. Anny Wesołowskiej
  • II miejsce – Hanna Spurek, kl. III b, ucz. p. Renaty Bartnik
  • III miejsce – Dawid Maj, kl. III a, ucz. p. Joanny Zagozdon
  • III miejsce – Szymon Kwiatkowski, kl. III b, ucz. p. Renaty Bartnik
  • III miejsce – Bartosz Kościołek, kl. III d, ucz. p. Anny Wesołowskiej
  • Wyróżnienie – Aleksander Nalewajek, kl. III d, ucz. p. Anny Wesołowskiej
  • Wyróżnienie – Aneta Świder, kl. III c, ucz. p. Pauliny Jankowskiej
  • Wyróżnienie – Maciej Wójcik, kl. III b, ucz. p. Renaty Bartnik

Szkolny konkurs matematyczny “Ostrowiecki Turniej “PROste finanse, czyli BANKowe zagadki” (w ramach projektu OstroMat)

  • I miejsce – Kwiatkowski Szymon, ucz. kl. III b, p. Renaty Bartnik
  • I miejsce – Budzeń Wojciech, ucz. kl. III b, p. Renaty Bartnik 
  • II miejsce – Zięba Franciszek, ucz. kl. III b, p. Renaty Bartnik
  • II miejsce – Kabała Maria, ucz. kl. III b, p. Renaty Bartnik
  • II miejsce – Dwojak Franciszek, ucz. kl. III b, p. Renaty Bartnik
  • II miejsce – Spurek Hanna, ucz. kl. III b, p. Renaty Bartnik
  • III miejsce – Bajerczak Ewa, ucz. kl. III b, p. Renaty Bartnik
  • III miejsce – Błachut Kuba, ucz. kl. III b, p. Renaty Bartnik
  • III miejsce – Mateusz Chamera, ucz. kl. III b, p. Renaty Bartnik

Szkolny konkurs plastyczny „Moją ulubioną postacią z bajki jest…”

Klasy I

  • I miejsce – Miłosz Ziółek, kl. I a, ucz. p. Wandy Ostatek
  • II miejsce – Blanka Lach, kl. I a, ucz. p. Wandy Ostatek
  • III miejsce – Oliwia Perchel, kl. I b, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • Wyróżnienie – Antoni Grabski, kl. I a, ucz. p. Wandy Ostatek

Klasy II

  • I miejsce – Aleksandra Kierysz, kl. II b, ucz. p. Ilony Kucharskiej
  • II miejsce – Julia Celińska, kl. II b, ucz. p. Ilony Kucharskiej
  • III miejsce – Liliana Pypeć, kl. II b, ucz. p. Ilony Kucharskiej
  • Wyróżnienie – Julia Kajda, kl. II e, ucz. p. Marty Ćwik

Klasy III

  • I miejsce – Franciszek Zięba, kl. III b, ucz. p. Renaty Bartnik
  • II miejsce – Anna Michalczyk, kl. III a, ucz. p. Joanny Zagozdon
  • III miejsce – Martyna Czajkowska, kl. III d, ucz. p. Anny Wesołowskiej
  • Wyróżnienie – Amelia Krzeczkowska, kl. III c, ucz. p. Pauliny Jankowskie

Szkolny konkurs plastyczny „Święci oczami dzieci”
Klasy I

  • I miejsce – Maja Gutorska, kl. I b, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • I miejsce – Oliwier Borek, kl. I c, ucz. p. Iwony Stańczak
  • II miejsce – Miłosz Ziółek, kl. I a, ucz. p. Wandy Ostatek
  • II miejsce – Lena Rudnicka, kl. I d, ucz. p. Magdaleny Soboń
  • III miejsce – Jakub Gronkiewicz, kl. I e, ucz. p. Jolanty Chobot

Klasy II

  • I miejsce – Nikola Haba kl. II c, ucz. p. Katarzyny Nowak
  • I miejsce – Liliana Pypeć kl. II b, ucz. p. Ilony Kucharskiej
  • II miejsce – Vanessa Kustra, kl. II e, ucz. p. Marty Ćwik
  • II miejsce – Alicja Gębska, kl. II a, ucz. p. Joanny Zybury
  • III miejsce – Wiktoria Gawlik, kl. II d, ucz. p. Lucyny Wiśniewskiej

Klasy III

  • I miejsce – Anna Michalczyk, kl. III a, ucz. p. Joanny Zagozdon
  • II miejsce – Maja Pietrzyk, kl. III b, ucz. p. Renaty Bartnik
  • II miejsce – Aleksander Nalewajek, kl. III d, ucz. p. Anny Wesołowskiej
  • III miejsce – Gabriela Kądziela, kl. III c, ucz. p. Pauliny Jankowskie

Szkolny konkurs plastyczny “Znam swoje prawa i obowiązki”

  • I miejsce – Amelia Krzeczkowska, kl. III c, ucz. p. Pauliny Jankowskiej
  • II miejsce – Gabriela Kądziela, kl. III c, ucz. p. Pauliny Jankowskiej
  • II miejsce – Wiktoria Mikos, kl. II c, ucz. p. Katarzyny Nowak
  • III miejsce – Maja Dymanowska, kl. III a, ucz. p. Joanny Zagozdon
  • III miejsce – Kamil Drzazga, kl. III a, ucz. p. Joanny Zagozdon
  • Wyróżnienie – Maja Małkowska, kl. II a, ucz. p. Joanny Zybury
  • Wyróżnienie – Jakub Sejdziński, kl. III a, ucz. p. Joanny Zagozdon
  • Wyróżnienie – Anna Kozieł, kl. III a, ucz. p. Joanny Zagozdon

Szkolny konkurs “Yes I can ” – etap I
Klasa I a

  • I miejsce – Amelia Szewczyk, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • II miejsce – Jakub Krawczyk, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • III miejsce – Antoni Nowak, ucz. p. Agnieszki Brożek

Klasa I b

  • I miejsce – Mikołaj Kieloch, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • II miejsce – Dawid Kozieł, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • III miejsce – Dawid Józefowicz, ucz. p. Agnieszki Brożek

Klasa I c

  • I miejsce – Zuzanna Jarek, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • II miejsce – Gabriela Rogowska, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • III miejsce – Oliwier Borek, ucz. p. Agnieszki Brożek

Klasa I d

  • I miejsce – Lena Rudnicka, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • II miejsce – Franciszek Dziadowicz, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • III miejsce – Tymon Machowski, ucz. p. Agnieszki Brożek

Klasa I e

  • I miejsce – Maja Rosiek, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • II miejsce – Paula Jurczyk, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • III miejsce – Marta Gronkiewicz, ucz. p. Agnieszki Brożek

Klasa II a

  • I miejsce – Ignacy Kądziela, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • II miejsce – Dawid Kłos, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • III miejsce – Blanka Pietrasik, ucz. p. Agnieszki Brożek

Klasa II b

  • I miejsce – Antoni Gołąb, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • II miejsce – Wiktoria Lis, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • III miejsce – Franciszek Śliwiński, ucz. p. Agnieszki Brożek

Klasa II c

  • I miejsce – Maja Małkowska, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • II miejsce – Tomasz Zieliński, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • III miejsce – Nikola Haba, ucz. p. Agnieszki Brożek

Klasa II d

  • I miejsce – Kacper Zagórny, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • II miejsce – Klaudia Stachowicz, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • III miejsce – Amelia Pucułek, ucz. p. Agnieszki Brożek

Klasa II e

  • I miejsce – Oskar Praga, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • II miejsce – Szymon Nowakowski, ucz. p. Agnieszki Brożek
  • III miejsce – Livia Lampredi, ucz. p. Agnieszki Brożek

Klasa III a

  • I miejsce – Wiktoria Barańska, ucz. p. Alicja Musiał
  • II miejsce – Adam Chyzicki, ucz. p. Alicja Musiał
  • III miejsce – Anna Kotowska, ucz. p. Alicja Musiał

Klasa III b

  • I miejsce – Olivier Marcjan, ucz. p. Alicja Musiał
  • II miejsce – Maja Pietrzyk, ucz. p. Alicja Musiał
  • III miejsce – Franciszek Zięba, ucz. p. Alicja Musiał

Klasa III c

  • I miejsce – Amelia Krzeczkowska, ucz. p. Doroty Barańskiej-Balin
  • II miejsce – Alicja Płucisz, ucz. p. Doroty Barańskiej-Balin
  • III miejsce – Blanka Tofil, ucz. p. Doroty Barańskiej-Balin

Klasa III d

  • I miejsce – Hubert Oroń, ucz. p. Edyty Walas
  • II miejsce – Amelia Balmas, ucz. p. Edyty Walas
  • III miejsce – Natalia Nadratowska, ucz. p. Edyty Wala