Click to listen highlighted text!
Plakat dotyczący miesiąca matematyki.

Światowy Dzień Matematyki

Klasa I a

Święto „królowej nauk” w klasie 1a – Dzień Matematyki, upłynął bardzo przyjemnie. Rozwiązywanie zadań nie wymagało wiedzy matematycznej – wystarczyło mieć otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Udział w grach i zabawach matematycznych pokazał jasną stronę tej nauki…

Klasa I b

Uczniowie klasy 1b obchodzili matematyczne święto w bardzo ciekawy sposób. Była zabawa w sklep, kodowanie na macie, układanie figur oraz rozwiązywanie działań matematycznych.

Klasa I d

12 marca klasa 1d uczciła Światowy Dzień Matematyki. Uczniowie zmierzyli się z kodowaniem, układaniem figur z tangramu i patyczków, ćwiczeniami interaktywnymi na platformie matzoo oraz kolorowaniem obrazka, po uprzednim wykonaniu działań w zakresie 10.

Klasa II c

Klasa 2c uczciła Światowy Dzień Królowej Nauk szeregiem działań z zakresu matematyki.Uczniowie zmierzyli się z testem na inteligencję czyli zagadkami z zapałek,z japońską łamigłówką Sudoku oraz matematyką dla bystrzaka czyli zadaniami tekstowymi na mnożenie i dzielenie w zakresie 30.

Klasa II e, III d

Dzień Matematyki w klasie 2e i 3d. Dzieciaki dzielnie dzielą, mnożą, odejmują i dodają 👍

Klasa III b

12 marca uczniowie klasy 3b również uczcili Dzień Matematyki. Dzieci wzięły udział w rozgrywkach z tabliczką mnożenia w tle. Dodatkowo powtórzyły wiadomości z geometrii oraz samodzielnie wykonały kostki do gry, które wykorzystały podczas lekcji.
Uczniowie udowodnili, że matematyka to nie tylko liczby i trudne zadania ale świetna zabawa🎲🏆

Klasa III c

3c dzielnie liczy nie tylko w Dniu Matematyki 👍

Klasa III e

Klasa 3e przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Matematyki, który w tym roku przypadł na dzień 12 marca. Uczniowie po raz kolejny podczas rozwiązywania quizów, zagadek matematycznych, ćwiczeń online, układania tangramów przekonali się, że nauka matematyki może być przyjemna i dawać radość.

Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!