Click to listen highlighted text!

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia 2022 roku społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia. Misją Szkoły jest systematyczne prowadzenie edukacji zdrowotnej. 

Tego dnia na uczniów czekało wiele atrakcji oraz okazji do poznania tajników dbania o zdrowie. Zorganizowano stoisko informacyjne, na którym zaprezentowano prace uczniów związane ze zbilansowaną dietą oraz higieną jamy ustnej, ulotki, quizy oraz kolorowanki. Ponadto, dzieci miały możliwość zrobienia sobie zabawnego zdjęcia ze „zdrowym uśmiechem na patyku”. Odbył się również test wiedzy oraz konkurs na fraszkę o tematyce zdrowotnej. Zwycięzcy oraz osoby wyróżnione otrzymały z rąk Dyrekcji Szkoły oraz przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej gratulacje oraz ufundowane przez nich nagrody. 

Do obchodów włączyli się również najmłodsi uczniowie z Ukrainy, rozwiązując rebusy i zagadki na temat troski o higienę osobistą. Przeprowadzono również lekcje na temat zasad zdrowego odżywiania w języku angielskim. Światowy Dzień zdrowia, zorganizowany w szkole, dał uczniom wiele radości, możliwości zaprezentowania swojej wiedzy oraz utrwalenia właściwych nawyków zdrowotnych. 

Ten Dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów oraz z pewnością wpisze się na stałe w harmonogram promocji zdrowia szkoły.

Get 30% off your first purchase

X
Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!