Click to listen highlighted text!

TAK. POMAGAM!

Serce ułożone z nazw produktów, które biorą udział w akcji charytatywnej.

W dniach 2-3 grudnia 2022 roku w bożonarodzeniowej zbiórce żywności zorganizowanej przy współpracy z Caritas Polska Diecezji Sandomierskiej, wzięło udział 16 nauczycieli i 43 uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, który działa w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 na terenie parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Uczniowie pod opieka nauczycieli stali w sklepie „Biedronka” przy ul. Polnej w piątek od 14.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 18.00.

Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania.

Dziękujemy mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy okazali dobre serce i pomocną dłoń za udziału w akcji. Każdy kto włożył produkt do koszy Caritas, przyczynił się do pomocy ubogim rodzinom i bezdomnym.

FOTORELACJA

25-26  marca 2022 r. wolontariusze z klas VII i VIII pod opieką nauczycieli PSP nr 5 włączyli się w akcję charytatywną Caritas Polska pod nazwą „Tak. Pomagam!” w sklepie Biedronka przy ul. Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze.

Zebrane towary spożywcze będą przeznaczone do przygotowania ciepłych i pełnowartościowych posiłków w ostrowieckiej „Jadłodajni u Anioła” dla najuboższych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic (około 200 kg).

Równocześnie wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na zakup środków opatrunkowych dla żołnierzy na Ukrainie (1900,67 zł).

Wszystkim mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy wzięli się w akcjach charytatywnych wielkie dzięki za okazane serce oraz życzliwość wobec potrzebujących, o których życiu często wiemy niewiele.

W Bożonarodzeniowej zbiórce żywności zorganizowanej przy współpracy z Caritas Polska Diecezji Sandomierskiej, wzięło udział 15 Nauczycieli i 53 uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, który działa w Zespole Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczniowie pod opieka nauczycieli stali w sklepie „Biedronka” przy ul. Polnej w piątek od 14.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 18.00.

Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania.

Każdy kto włożył produkt do koszy Caritas, przyczynił się do pomocy ubogim rodzinom i bezdomnym.

Dziękujemy mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego za udziału w akcji, którzy okazali dobre serce i pomocną dłoń.

Skip to content Click to listen highlighted text!