Click to listen highlighted text!

Uczniowie naszej szkoły dbają o zdrowie podczas obozów sportowych

W październiku 88 uczniów naszej szkoły z klas: VII a, VII b, VII d, VII f, VII h i VIII b wzięło udział w dwóch trwających tydzień obozach „Sportowe Wakacje z Fundacją Lotto 2021”. Bazą wypadową i miejscem zakwaterowania był Ośrodek „Uroczysko” w Zwierzyniu. Organizatorzy wyjazdów to Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej nr 5 „Razem dla Piątki”. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach programu „Sportowe Wakacje +”. Dzięki temu możliwy był udział w obozach tak licznej grupy uczniów.

Program wyjazdów zakładał przede wszystkim wdrażanie uczestników do aktywności fizycznej, rozwijanie talentów sportowych. Ważne było również poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych podkarpacia, zajęcia kulturalno-oświatowe oraz integracja grup.

Podczas wyjazdu uczestnicy poprawiali swoją sprawność fizyczną. Uczestniczyli w zajęciach z elementami zespołowych gier sportowych, sportów walki i gier rekreacyjnych. Korzystali też z pływalni. Wędrowali szlakami bieszczadzkimi, ponadto zwiedzali okolice Zwierzynia. Odwiedzili także Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, poznali historię powstania i zwiedzili Zaporę nad Soliną.  Uczestniczyli w warsztatach rzemieślniczych w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła. Poznali również sylwetki polskich olimpijczyków, w tym patronki Fundacji LOTTO Haliny Konopackiej. Zaznajomili się z zasadami bezpiecznego uprawiania sportu oraz wędrówek górskich. Rozwijali swoje talenty sportowe i artystyczne. Nie zabrakło także konkursów wiedzy. Uczestnicy zmierzyli się podczas olimpiady obozowej i spędzili przyjemnie czas na dyskotece i pokazie mody.

Wszystkie cele udało się zrealizować.

Instruktorami sportu byli nauczyciele wychowania fizycznego: Wioletta Walerowicz, Beata Tracz i Roman Kowalski. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas: Edyta Walas, Danuta Wiśniewska i Beata Adamska.

I turnus

II turnus

Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!