Click to listen highlighted text!

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 są również aktywnymi zawodnikami Klubu Szachowego „Hetman” w Ostrowcu Świętokrzyskim

Antoni Gołąb, uczeń klasy V b
Zdobył brązowy medal na Połfinałach Mistrzostw Polski dzięki czemu uzyskał awans do finałów. Kilkukrotny drużynowy Mistrz oraz Wicemistrz Województwa Młodzików, a także zwycięzca Wojewódzkich i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Wygrywał w wielu turniejach na arenie ogólnopolskiej, m. in. w Mistrzostwach Rytwian, w Szydłowcu, w Starachowicach, w Sandomierzu, na Krzemionkach, w Mikołajkowych turniejach Hetmana oraz w Kostomłotach, czy też III Memoriale Ryszarda Nowickiego oraz na zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Brał udział również w Mikołajkowym Turnieju Szachowym Stowarzyszenia Hetman 2022 r. – w grupie do lat 12 – zajął miejsce I.

Wojciech Budzeń, uczeń klasy VI b
Stanął na trzecim miejscu podium w grupie do lat 10 podczas Mistrzostw Rytwian. Srebrny medalista Mikołajkowego Turnieju Szachowego Hetmana. Zajął trzecie miejsce
w podsumowaniu cyklu Jesiennych Internetowych Turniejów Szachowych
z Hetmanem. W dniach 23-24 lipca 2022 roku Lubelski Klub Szachowy zorganizował turnieje klasyfikacyjne na I, II, III i IV-V kategorię szachową pod nazwą „Szach Królowi – Zostań Mistrzem”. W turniejach klasyfikacyjnych na II i III kategorię szachową uczestniczył Wojciech Budzeń. Turnieje te rozgrywane były na dystansie 7 rund (tempo gry – 30 minut plus 30 sekund na posunięcie). W turnieju na II kategorię Wojciech Budzeń zajął IV miejsce. Brał udział również w Mikołajkowym Turnieju Szachowym Stowarzyszenia Hetman 2022 r. – w grupie do lat 12 – zajął miejsce II.

Mateusz Budzeń, uczeń klasy III c
Wicemistrz województwa do lat 8. Srebrny medalista w tej samej grupie w Turnieju o Puchar Wójta i Gminy Iwaniska oraz w Rodzinnym Turnieju Hetmana. Zajął również drugie miejsce w turnieju „Pożegnanie Lata z Hetmanem w grupie do lat 10. Zwycięzca wielu turniejów w województwie w swojej kategorii wiekowej, m. in. w Starachowicach, Kostomłotach.
Brał udział również w Mikołajkowym Turnieju Szachowym Stowarzyszenia Hetman 2022 r. – w grupie do lat 10 – zajął miejsce II.