Click to listen highlighted text!
Plakaty reklamujące Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na sali gimnastycznej PSP nr 5

W PSP 5 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra do końca świata i jeden dzień dłużej…

Tegoroczny, 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, był dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 na os. Ogrody wyjątkowy, ponieważ w budynku szkoły miał swoją siedzibę ostrowiecki sztab. Wszyscy wolontariusze zapełniający swoje skarbonki na terenie miasta rozliczali się właśnie w „Piątce”.

Wśród szerokiego grona młodych ludzi, którzy wspierali WOŚP swoją pracą byli oczywiście uczniowie z PSP nr 5, którym Orkiestra gra w sercach cały rok, nie tylko w trakcie Finału. Należy podkreślić, iż uczniowie „Piątki” są bardzo zaangażowani w różnorodne działania charytatywne, a Szkolny Klub Wolontariatu zrzesza dziesiątki młodych ludzi niosących pomoc potrzebującym. Cała szkolna społeczność chętnie włącza się w zbiórki charytatywne dla chorych dzieci przystępując do różnych „wyzwań” pojawiających się na portalach społecznościowych, prowadzi zbiórki w szkole, oraz do „wirtualnych skarbonek”, a także wirtualnie adoptuje psy z różnych schronisk, wspierając ich utrzymanie i pomagając w adopcji.

– Proces wielopłaszczyznowej edukacji młodych ludzi to duże wyzwanie, do którego Dyrekcja i grono pedagogiczne ostrowieckiej „Piątki” przystępuje na najwyższym możliwym poziomie każdego dnia podkreśla dyrektor szkoły, Marta Dobrowolska – Wesołowska.

Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!