Click to listen highlighted text!

Wycieczka klasy I b

28 października 2022 roku uczniowie klasy I b udali się na pierwszą, szkolną wycieczkę. W wyśmienitych humorach, ze śpiewem na ustach, pod opieką wychowawcy p. Iwony Stańczak, p. Elizy Misiury-Budzeń oraz p. Katarzyny Podgórskiej wyruszyli w drogę.

Trasa wycieczki obejmowała miejscowości Opatów i Ujazd. Z niewielkimi oporami pierwszaki wchodziły do Podziemnej Trasy Turystycznej, uważnie się rozglądając czy nie spotkają gdzieś ducha zamurowanej w podziemiach dziewczyny. Tu, podczas niemal godzinnej wycieczki w głąb ziemi, poznały historię samych podziemi oraz wiele legend związanych z miastem Opatowem.

Nie mniejsze wrażenie wywarły na dzieciach zagubione wśród pól i wzgórz ziemi opatowskiej ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Zwiedzając to pełne piękna i tajemniczości miejsce, uczniowie klasy 1b mogli zapoznać się z dziejami i wielkością rodu Ossolińskich.

Największy zachwyt wzbudziły historie o sali ze szklanym stropem, przez który można było oglądać egzotyczne rybki i o kryształowych lustrach, w których miały się ponoć przeglądać stojące w stajni konie.

Uczniowie klasy I b już snują plany na kolejną, klasową wycieczkę.

About The Author

Skip to content Click to listen highlighted text!