Click to listen highlighted text!

ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY

Grafika akcji "Zbieraj! Baterie i telefony"

2 września 2020 roku rozpoczęła się X Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”.

Aby uatrakcyjnić pracę dydaktyczną w tej edycji udostępniona została placówkom platforma internetowa, na której można będzie pobrać materiały edukacyjne, w tym grę edukacyjną, konspekty lekcji, szablon pojemnika do zbiórki baterii.

Wystarczy wejść na następującą stronę: http://www.zbierajbaterieitelefony.pl/do-pobrania-login oraz wpisać poprawnie login i hasło.

Login : ZbierajBaterieITelefony

Hasło : Biosystem20192020

Grafika przedstawiająca telefony komórkowe i baterie

CELE PROGRAMU:

  • zapoznanie dzieci z zasadami właściwego postępowania z zużytymi bateriami i telefonami komórkowymi,
  • pozbycia się baterii oraz starych, niepotrzebnych telefonów komórkowych.

KOORDYNATOR:

  • p. Anna Wesołowska, p. Małgorzata Czaja

OKRES TRWANIA PROGRAMU:

  • do 2 września do 10 maja

ZBIERAMY:

  • baterie jednoogniowe typu AA i AAA,
  • baterie i akumulatory, które są przeznaczone do używania w telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych, zabawkach i sprzęcie gospodarstwa domowego,
  • baterie i akumulatory, które są przeznaczone do używania w gospodarstwach domowych do zwykłych celów,
  • inne baterie i akumulatory, niewymienione w lit. a-c, które mogą być bez trudności przenoszone oraz nie są bateriami samochodowymi i akumulatorami samochodowymi oraz bateriami przemysłowymi i akumulatorami przemysłowymi;
  • telefony komórkowe – telefony działające w oparciu o telefonię komórkową.

Baterie i telefony oddajemy do panów konserwatorów, którzy ważą i wydają potwierdzenie dla klasy. Tak jak w ubiegłym roku szkolnym, tak i w bieżącym, przewidziane są nagrody dla najbardziej aktywnych uczestników konkursu.

Główną wygraną za największą ilość zebranych baterii jest kwota 1000 złotych, natomiast za największą ilość zebranych telefonów 1500 złotych.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji ze względu na aspekty ekologiczne, kształtowania proekologicznej postawy w dzieciach, ale również ze względu na możliwość zdobycia nagród dla szkoły.

Informacja o zużytych bateriach i akumulatorach
Informacja na temat zużytych telefonów
Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!